Latvijas Augļkopju Asociācija

Lv En Ru

Reklāma

Meteo zinas losp.lv integreta-augu-audzesana
Get Adobe Flash player
fruittechcentre.eu peterkoks.eu safetysolutions.lv

Rakstu arhīvs

ATBALSTS

Plūdu radītie zaudējumi lauksaimniekiem tiks kompensēti

18. Septembris 2017

ATBALSTS

Šodien ZM Konsultatīvajā padomē tika lemts par situāciju lauksaimniecībā saistībā ar ilgstošajām lietavām Latgalē un Latvijā kopumā.

Jau šobrīd LAD pieņem pieteikumus par zemniekiem radītajiem zaudējumiem no ārkārtas stāvokļa noteiktās teritorijas. Uz piektdienu bija pieņemti 694 pieteikumi, no kuriem apsekoti jau 513 lauksaimnieki ar kopplatību 18247 ha. Pēc LAD prognozēm un lauksaimnieku viedokļu uzklausīšanas līdz pieteikšanās termiņa beigām, 2.oktobrim, varētu vēl būt nesaņemti iesniegumi no 2/3 applūdušo teritoriju. LAD ģenerāldirektore uzteica Latgales zemnieku godaprātu piesakoties zaudējumu kompensācijai, iesniedzot tikai zaudētās platības. Zaudējumi tiks kompensēti jebkuram zemniekam neatkarīgi no saimniecības lieluma. 20.septembra LOSP sēdē tika uzsvērts, ka iesniegumus var rakstīt iekviens, kam plūdu rezultātā cietusi raža, tajā skaitā augļi un dārzeņi, kā arī tiek paplašīnāta atbalsta teritorija, tajā iekļaujot gan Zemgali, gan Vidzemi (protams, tikai aplūdušās teritorijas). Ja iesniegumam ir pamatojums, bet tas tiek atteikts, savus biedrus lūdzam rakstiski sazināties ar LAA biroju, sīki izklāsstot situāciju pa e-pastu laas@laas.lv

Pieteikšanās programmai "Augļi skolai" līdz 10.septembrim

05. Septembris 2017

ATBALSTS

Šī nedēļa (04.09.-10.09.)  ir pēdējā, lai varētu pieteikties programmai „Augļi skolai”. Pieteikums jāiesniedz LAD līdz 10.septembrim.

LAD lapa   http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/tirgus-pasakumi/piens-un-augli-skolai/   (pieteikšanas nosacījumi un veidlapas)

LAD lapa, kur jau ir  gan skolu, gan ražotāju saraksti  http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/tirgus-pasakumi/tirgus-pasakumu-veidi/piens-un-augli-skolai-289

Speciāli izstrādāta lapa šai programmai http://piensaugliskolai.lv/lv/

Atļauti herbicīdi smiltsērkšķu integrētajā audzēšanā

01. Augusts 2017

ATBALSTS

Sadarbībā ar VAAD ir ieviesti jauni noteikumi smiltsērkšķu integrētajā audzēšanā. VAAD piekrita atļaut smiltsērkšķu integrētās audzēšanas platībās apdobju kopšanai lietot herbicīdus.