Latvijas Augļkopju Asociācija

Lv En Ru

Reklāma

Meteo zinas losp.lv integreta-augu-audzesana
Get Adobe Flash player
fruittechcentre.eu peterkoks.eu safetysolutions.lv

Rakstu arhīvs

PASĀKUMI

Rudens laiku diena Dobelē

16. Augusts 2016

Arhīvs PASĀKUMI

8. septembrī, Dārzkopības institūtā, Dobelē (Graudu ielā 1) augļkopji un interesenti tiek aicina uz “Rudens lauku dienu 2016″.

Reģistrācija no plkst. 9.00, sākums 10.00.

Programmā: jaunākās šķirnes, jaunākās tendences augļkopībā, pētījumu rezultāti t.sk. par augļu glabāšanos, audzēšanas tehnoloģijām – iespēja apskatīt, iepazīt un izpētīt arī praktiski institūta dārzā.

Izstāde – degustācija būs pieejama no plkst.9.00

 

Informācija: http://fruittechcentre.eu/

"Rudens dienas" Dobelē

25. Augusts 2015

Arhīvs PASĀKUMI

3. septembrī LV Augļkopības institūts rīko "Rudens lauku dienu", kur būs iespēja iegūt jaunākās atziņas, kā arī iepazīties ar pētījumiem, to rezultātiem. Tāpat būs iespēja aplūkot dārzā esošās šķirnes.

Reģistrācija, kā ierasts, no 9.00

Sākums 10.00.

 

Pasākumu norises vieta, līdzīgi kā “Ogu dienā”, būs augļu glabātavā – baltā angārā pie stādu tirdzniecības vietas. Tas saistīts ar rekonstrukcijas un būvniecības darbiem, kas tiek veikti institūta teritorijā.

Līdzīgi kā citās lauku dienās, ražotāji un tirgotāji piedāvās instrumentus un līdzekļus dārzu kopšanas darbiem.

 

Informācija tiks papildināta.

Atrodam darbiniekus - Akcija "Darbs laukos!"

04. Augusts 2015

Arhīvs PASĀKUMI

Lauksaimnieki tiek lūgti aktīvi  izmantot Nodarbinātības valsts aģentūras izveidoto sadaļu mājas lapā  - "Darbs laukos".

 

Atverot mājas lapu  www.nva.gov.lv  kresajā pusē zem sadaļas "Aktualitātes" ir rubrika "Darbs laukos". 

 

Atgādinu, ka kontakttikšanās starp darba ņēmējiem un darba devējiem ir paredzētas Dobelē, Kuldīgā un Valmierā. Lūgums lauksaimniekiem, kooperatīvu vadītājiem un visiem citiem potenciālajiem darba devējiem būt aktīviem un piedalīties šajās akcijās.

 

Dobelē (Zaļā iela 27, Dobele) 06.08.2015. plkst. 10.00 - 12.00

Valmierā (Meža iela 7, Valmiera) 11.08.2015. plkst. 11.00 – 13.00.

 

Kontakti Dobelē: Nodarbinātības valsts aģentūras Dobeles filiāles vadītāja Ilze Indrikova t. 22018391

Tikšanās ar Uzbekistānas lauksaimniecības uzņēmēju delegāciju

20. Augusts 2014

Arhīvs PASĀKUMI

Lai rastu iespēju Latvijas lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem meklēt jaunus noieta tirgus, eksportējot produkciju nevis uz Krieviju, bet Uzbekistānu, nākamnedēļ notiks LLKC organizēta ražotāju tikšanās ar Uzbekistānas uzņēmēju delegāciju.
M. Cimermanis:"Delegācijā būs 27 lauksaimniecības uzņēmumu vadītāji, kuriem ir ļoti liela interese par mūsu pienu, sieru, zivīm, gaļu un citiem produktiem, īpaši kontekstā ar Krievijas noteikto embargo. Veidosim kontaktbiržu, lai iespējami operatīvi rastu iespēju vismaz lielākajai līdzšinējā Krievijas eksporta daļai pārorientēties uz Uzbekistānas tirgu. Tas būtu tikai loģiski, ka "fūres", kas aprīkotas ar aukstuma iekārtām un šurp brauc ar dažādiem augļiem, atpakaļ atgrieztos ar Latvijas produktiem," sacīja Cimermanis.
Tikšanās ar Uzbekistānas delegāciju notiks pirmdien, 28.augustā, plkst. 11.00, Zemkopības ministrijā.

Pieteikšanās obligāta!
 
Kontaktpersona: Līga Mellupa (liga.mellupa@llkc.lv, 29338614)
Informācijai: Mārtiņš Cimermanis (29285626)

 

Rudens lauku dienas Dobelē

18. Augusts 2014

Arhīvs PASĀKUMI

Aicinām visus interesentus piedalīties LV Augļkopības institūta rīkotajā “Rudens lauku dienā”, kas notiks 5. septembrī.

Kā ierasts, reģistrācija no 9.00, sākums 10.00.

 

Pasākums plānots divās daļās.
Apskatāmie objekti dārzā un tēmas: ābeles, plūmes, bumbieres u.c.

 

Informācija tiks aktualizēta arī www.fruittechcentre.eu, www.lvai.lv

 

Asprātīga akcija kā atbilde Krievijai

01. Augusts 2014

Arhīvs PASĀKUMI

Reaģējot uz Krievijas noteikto Polijas augļu un dārzeņu importa aizliegumu, Polijas sociālajos tīklos sākusies asprātīga kampaņa «Ēd ābolus par spīti Putinam», ko aktīvi atbalsta politiķi, žurnālisti un citas sabiedrībā pazīstamas personas.

Polija ir pasaules lielākā ābolu eksportētāja, un Krievija tai līdz šim bijusi galvenais noieta tirgus - pērn vien tā no Polijas ievedusi augļus un dārzeņus kopsummā par 336 miljoniem eiro.

Kamēr audzētāji lūkojas pēc jauniem tirgiem, eksperti lēsuši, ka viens no problēmas risinājumiem būtu iekšējā patēriņa palielināšana. Lai kompensētu Krievijas aizlieguma radītos zaudējumus, katram polim gada laikā būtu papildus jāapēd 15 kilogrami ābolu.

Šīs aplēses jau nākamajā dienā pēc Maskavas paziņojuma par aizliegumu guvušas pavisam konkrētas aprises. Piemēram, laikraksts «Puls Biznesu» ceturtdien mudinājis poļus paust savu attieksmi pret Krievijas prezidentu, ēdot ābolus un dzerot sidru. Savukārt britu laikraksts «Guardian» secina, ka ābolu ēšana poļiem šajās dienās kļuvusi par politiskās stājas apliecinājumu.

«Iesaisties kampaņā, lai parādītu, ko mēs darām ar Krievijas aizliegumu!» tviterī aicinājis prezidenta Broņislava Komorovska padomnieks nacionālās drošības jautājumos Staņislavs Kozejs.

Poļi šiem aicinājumiem atsaukušies ar lielu aizrautību, ievietojot sociālajos tīklos izteiksmīgas fotogrāfijas, kurās viņi redzami, ēdot ābolus.

Kampaņas reklāma jau parādījusies arī Varšavas sabiedriskajā transportā.

«Augļu patriotisms» izpaužas arī citos veidos - medijos parādījušās ābolkūku un citu ēdienu receptes ar piebildi: «Bet visas serdes sūtiet Putinam.»

Poļi nešaubās, ka ar šo aizliegumu Maskava gribējusi viņus sodīt par aktīvu atbalstu Eiropas Savienības sankcijām pret Krieviju par tās lomu Ukrainas krīzē.

Tikmēr Polijas lauksaimniecības ministrs Mareks Savickis solījis, ka ministrija centīsies samazināt aizlieguma radītos zaudējumus, cenšoties apgūt Āzijas, arābu valstu un ASV tirgus, taču tam būs vajadzīgs laiks.

Ieprikšējā lappuse 1  2 Nākamā lappuse