Latvijas Augļkopju Asociācija

Lv En Ru

Reklāma

Meteo zinas losp.lv integreta-augu-audzesana
Get Adobe Flash player
fruittechcentre.eu peterkoks.eu safetysolutions.lv

Rakstu arhīvs

PASĀKUMI

LAA starptautiskais projekts „Netehnoloģisko un tehnoloģisko inovāciju kapacitātes attīstība augļu audzēšanā un pārstrādē Baltijas jūras reģiona valstīs" (InnoFruit)

12. Septembris 2016

Arhīvs PASĀKUMI

2016. gada 1. martā Latvijas Augļkopju asociācija kopā ar LLU APP Dārzkopības institūtu un citiem sadarbības partneriem uzsākusi Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projekta „Netehnoloģisko un tehnoloģisko inovāciju kapacitātes attīstība augļu audzēšanā un pārstrādē Baltijas jūras reģiona valstīs" (InnoFruit) īstenošanu.  
Projekta izpildes termiņš (trīs gadi): 1.03.2016. – 28.02.2019.
Projekta mērķis: Ar inovāciju palīdzību attīstot augļkopības potenciālu Baltijas jūras reģionā veicināt augstas kvalitātes augļu un to produktu pieejamību, tādējādi palielinot augļkopības nozares konkurētspēju un ilgstspēju Latvijā, Lietuvā, Polijā un Zviedrijā.  
Projekta aktivitātes tiks veiktas sekojošos virzienos:
- Demonstrējumu saimniecību konceptuālā ietvara izveide;
- Demonstrējumu un pilotobjektu bāzes izveide zinātniskajās institūcijās un saimniecībās;
- Atvērta tipa demonstrējuma saimniecību tīkla izveide projekta dalībvalstīs;
- Rekomendāciju izstrāde nozares politikas veidotājiem.
Projekta vadošais partneris: LLU APP Dārzkopības institūts
Projekta sadarbības partneri: Lietuvas dārzkopības institūts, Dārzkopības institūts Polijā (Skiernievicē), Latvijas Lauksaimniecības Universitāte, Latvijas augļkopju asociācija, SIA „Berry plus” (Latvija), SIA „La-Sad” (Polija) un Zviedrijas pomoloģiskais zinātnes centrs.  
 

Lauki ienāk pilsētā

16. Septembris 2013

Arhīvs PASĀKUMI
14. septembrī Rīga aizvadīja lielākos lauksaimniecības svētkus „Lauki ienāk pilsētā”, kas bija vērsti uz jaunatnes izglītošanu. Bija pārstāvētas visas lauksaimniecības nozares. Katrai jomai tika piešķirta sava telts, vairāku desmitu kvadrātmetru platībā, kurā bija iespēja sevi parādīt visā krāšņumā, kā arī piedāvāt savus produktus degustācijai. Savukārt apmeklētājiem tika piedāvāts katru nozari iepazīt gan konsultējoties ar nozares speciālistiem, gan izklaidējoties nozarei atbilstošās spēlēs. Tāpat bija iespējams pilsētas bērniem tuvumā aplūkot mājlopus – zirgus, govis, kazas, aitas u.c. Apmeklētāji bija ļoti apmierināti un vairākās vietās bija pat novērojamas rindas. Pēc tematiskās daļas iepazīšanas, bija iespējams iegādāties Latvijas lauku labumus speciāli izveidotā tirdzniecības laukumā Spīķeros. Savukārt par izklaidi rūpējās pasākuma vadītājs Ansis Bogustovs, Dailes teātra aktieri, kā arī dažādas deju kopas, kori, orķestri u.c.
LAA vēlas pateikties visiem augļkopjiem, kas aktīvi piedalījās pasākuma organizēšanā. It īpaši vēlamies uzsvērt Daces Drošprātes uzņēmību un nenogurdināmo garu, sniedzot lielu atbalstu pasākuma „Lauki ienāk pilsētā” organizēšanā.

Uzbursim lauku vidi Rīgā!

11. Septembris 2013

Arhīvs PASĀKUMI
14.septembrī no plkst. 10.00 – 20.00 Spīķeru kvartālā (Maskavas ielā 4, Rīgā) un Krasta ielā no Dzelzceļa tilta līdz Turgeņeva ielai. Aicinām visus interesentus, – pilsētas iedzīvotājus un viesus, piedalīties pasākumā Lauki ienāk pilsētā, kurā ikviens varēs izjust lauku klātbūtni, izprast un iepazīties ar lauksaimniecības lomu ikdienā.
Augstākais apbalvojums augļkopības nozarē – „Ābolu ordenis”

10. Septembris 2013

Arhīvs PASĀKUMI
LVAI sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību 5. oktobrī Dobeles Vēsturiskajā tirgus laukumā organizē nu jau par tradīciju kļuvušos Ābolu svētkus.
Pasākuma svinīgā atklāšana notiks plkst. 11.00. Tās laikā tiks pasniegts Ābolu ordenis, kas kopš pagājušā gada kļuvis par augļkopības nozares augstāko apbalvojumu. Tā kā Dobelē atrodas augļkopības „meka” - vadošā zinātniskā iestāde Latvijā, tad loģiski, ka pasniegšanas ceremonija notiks šeit. Ābolu ordeņa skices autors ir mūsu galvenais arhitekts  Jānis Kukša, bet par tā izveidi jāpateicas metāla māksliniekam Jurim Leitānam.

Par pasākuma plāniem detalizētāka informācija pieejama http://www.lvai.lv/
9. Rudens Stādu parāde

03. Septembris 2013

Arhīvs PASĀKUMI
Šogad Latvijas augļkopjiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties rudens stādu parādē, tirgojot savu izaudzēto produkciju, tādējādi papildinot stādu parādes dalībnieku pulku un iepriecinot apmeklētājus.
9. Rudens Stādu parāde notiks 2013. gada 21. septembrī - tradicionāli Bulduru Dārzkopības vidusskolas pasniedzēju un studentu lolotajā dārzā.
Ābolu dienas Dobelē

27. Septembris 2012

Arhīvs PASĀKUMI
6. oktobrī Dobelē tiek rīkota Ābolu diena.
Aicinām kuplināt dalībnieku un apmeklētāju skaitu.
Pasākuma programma skatāma http://www.dobele.lv ; http://www.kulturadobele.lv/
Augļkopji īpaši tiek aicināti kuplināt ābolu dienas tirgu (tirgus domāts tikai ar augļkopību saistītām lietām – augļi, ogas, to pārstrādes produkti, stādi).
Pieteikties un pārrunāt organizatoriskos jautājumus vajadzētu ar Aneti (t. 22049477). Pielikumā iesniegums, kas jāaizpilda un jāsūta uz e-pastu: kulturasnams@dobele.lv, norādot, ka runa iet par ābolu dienas pasākumu.


Pasākuma atbalstītājs Latvijas Valsts augļkopības institūts

Ieprikšējā lappuse 1  2 Nākamā lappuse