Latvijas Augļkopju Asociācija

Lv En Ru

Reklāma

Meteo zinas losp.lv integreta-augu-audzesana
Get Adobe Flash player
fruittechcentre.eu peterkoks.eu safetysolutions.lv

Rakstu arhīvs

PASĀKUMI

Sveicam "Sējējs 2016" laureātus!

19. Oktobris 2016

Arhīvs PASĀKUMI

Piektdien, 14. oktobrī, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) aulā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs sveica konkursa “Sējējs 2016” laureātus un vecināšanas balvu saņēmējus – lauksaimniekus, tostarp arī jaunos zemniekus, lauku uzņēmējus un mazpulcēnus. Šogad konkursam bija pieteikti 43 dalībnieki, kurus vērtēja septiņās konkursa grupās.

Sveicam Jāni Lepsi ar Ābola ordeņa iegūšanu!

05. Oktobris 2016

Arhīvs PASĀKUMI

Latvijas Augļkopju asociācija sveic Dārzkopības institūta vadošo pētnieku, Pūres dārzkopības pētījumu centra  valdes priekšsēdētāju, RG “Augļu nams” vadītāju Jāni Lepsi ar augstāko apbalvojumu augļkopības nozarē - Ābolu ordeņa iegūšanu.

 

Šim apbalvojumam Jāni Lepsi ieteica Latvijas Augļkopju asociācijas biedri, uzsverot viņa ieguldījumu augļkopības nozares attīstībā – viņš nodibinājis un veiksmīgi vada kooperatīvu "Augļu nams", apvienojot Zemgales un Kurzemes puses ābolu audzētājus, ar kuriem kopā veiksmīgi īstenojis projektu, piesaistot Eiropas finansējumu, kura ietvaros uzcēlis pirmo komerciālo ULO tipa augļu glabātavu. J. Lepsim pašam ir augļu dārzs, kas ir labs piemērs citiem komercaugļkopjiem. Jānis Lepsis ir augļkopis, kurš sevī veiksmīgi apvieno zinātnieku un uzņēmēju.

Savukārt Dārzkopības institūta zinātnieki, atbalstot J. Lepša kandidatūru, norāda, ka viņš ir viens no vadošajiem augļkopības nozares zinātniekiem, kurš specializējies augļu koku agrotehnikā. Ilgus gadus vadījis Pūres Dārzkopības pētījumu centru, paralēli veicot nopietnus pētījumus par ābeļu audzēšanu uz dažādiem potcelmiem, par šķirņu/ potcelmu saderību, stādīšanas attālumiem, u.c. Pētījumu rezultāti atspoguļoti gan zinātniskās, gan populārzinātniskās publikācijās. Daudz strādājis ar komercaudzētājiem, vadot seminārus, sniedzot konsultācijas.

Dārzkopības izglītības nākotne Bulduros mūsu rokās!

19. Oktobris 2015

Arhīvs PASĀKUMI

Aicinām dārzkopības nozares uzņēmums, organizācijas, Bulduru vsk absolventus un nozares patriotus iestāties par dārzkopības izglītības nākotni Bulduros, kļūstot par „Bulduru Dārzkopības skolas attīstības biedrības” biedriem un aktīvi iesaistīties tās darbā.

Biedrības misija ir būt par vienu un vienotu visas dārzkopības nozares un Bulduru pedagogu, absolventu saimes balsi, sarunās un sadarbībā ar Valsti, Izglītības ministriju un citiem partneriem, lai nodrošinātu Biedrības mērķu sasniegšanu.

Biedrības mērķi:

  1. Dārzkopības izglītības attīstība Bulduru dārzkopības vidusskolā;
  2. Dārzkopības kompetences centra izveides veicināšana Bulduru dārzkopības vsk.;
  3. Dārzkopības mācību bāzes attīstība un pilnveide;
  4. Dārzkopības profesijas, nozares un skolas popularizēšana.

 

Plašāka informācija: http://parbulduriem.weebly.com/

 

Brauciens uz Hannoveres izstādi Agritechnica 2015

17. Oktobris 2015

Arhīvs PASĀKUMI

Tiek organizēts brauciens uz Hannoveres starptautisko tehnikas izstādi Agritechnica 2015 (10 līdz 14.novembris) (https://www.agritechnica.com/en/)

Agritechnica 2015 ir veltīta lauksaimniecības tehnikai. Lielajā skaitā paviljonu esot dažādiem mērķiem radīta tehnika (gan liela, gan maza). Neliela daļa no izstādes esot veltīta ar šķirošanas un fasēšanas tehnikai. Saite uz izstādes plānu https://www.agritechnica.com/en/visitorservice/hall-plan/

Plānā redzmas, ka atsevišķa vieta ir plānota dārzkopībai (augļi, dārzeņi).

Izstādes apmeklējumā dienā (12.11) norisināsies Jauno lauksaimnieku diena https://www.agritechnica.com/en/programme/youngfarmersday-en/

Pielikumā iespējamā programma Hannoveres apmeklējumam. Protams, tajā varētu būt korekcijas, jo vācu saimniecības brauciena organizētājam vēl nav atbildējušas.

Autobuss ar 28 vietām šobrīd vēl nav devis aprēķinu, tādēļ izmaksas uzrādītas uz  20 vietām 32-vietīgā autobusā.

 

Laika ir atlicis pavisam maz – interesentus aicinu nekavēties ar pieteikšanos.

Sveicam Māru Rudzāti ar Ābolu ordeņa apbalvojumu!

06. Oktobris 2015

Arhīvs PASĀKUMI

Sveicam Latvijas Augļkopju asociācijas valdes priekšsēdētāju Māru Rudzāti ar Ābola ordeņa apbalvojumu!

Šis apbalvojums tiek pasniegts jau 4.gadu izvērtējot kandidatūru ieguldījumu augļkopības nozares attīstība un popularitātes vairošanā.

Ceram, ka arī turpmāk Māra Rudzāte rūpēsies par Latvijas augļkopju labklājību un izaugsmi!

Iespēja apmeklēt A.Brūveļa lekcijas par smiltsērkšķiem

27. Oktobris 2014

Arhīvs PASĀKUMI

LAA  piedāvā apmeklēt Andreja Brūveļa lekcijas par smiltsērkšķu audzēšanu. Lekcijas notiks LAA biroja telpās Rīgā, Bezdelīgu ielā 12, kad būs pieteicies noteikts skaits interesentu. Pieteikšanās epastā   andrejsbruvelis@gmail.com, vai pa tālr. 26463438

Ieprikšējā lappuse 1  2  3 Nākamā lappuse