LAA nosoda Krievijas uzsākto karadarbību Ukrainā, agresiju pret brīvu valsti un tās iedzīvotājiem

LAA nosoda Krievijas uzsākto karadarbību Ukrainā, agresiju pret brīvu valsti un tās iedzīvotājiem

4. marts, 2022

Dalies

Latvijas Augļkopju asociācija (LAA) stingri nosoda Krievijas agresiju un īstenoto brutālo uzbrukumu Ukrainai, kuru atbalsta arī Baltkrievijas režīms. Krievijas agresija un varmācīgais bruņotais uzbrukums klaji pārkāpj starptautiski atzīto Ukrainas suverenitāti un teritoriālo nedalāmību. LAA uzskata, ka Krievija ir pilnībā atbildīga par šo militāro agresiju un visiem tās izraisītajiem postījumiem un cilvēku upuriem.
Būsim vienoti un atbalstīsim Ukrainas tautu šajā smagā brīdī. Aicinām nebūt vienaldzīgiem un ikvienu iedzīvotāju pēc savām iespējām ziedot portālā ziedot.lv. Savukārt LR Ārlietu ministrija, lai sniegtu koordinētu atbalstu Ukrainai un Ukrainas bēgļiem, aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš vēlas palīdzēt, reģistrēties palidziukrainai.lv; vienotais informatīvais tālrunis “Palīdzība ukraiņiem Latvijā”: +371 27380380.

Viena no stabilāk ražojošām un ēdāju iecienītākām šķirnēm Dobeles dārzā, savā sezonā sekmīgi konkurē ar tādām šķirnēm kā ‘Tiina’ un ‘Auksis’ ir ābeļu šķirne ‘Teremok’ izveidota Ukrainas Lauksaimniecības Zinātņu akadēmijas Dārzkopības institūtā. Selekcionārs V.P. Kopaņs. Iegūta krustojumā (‘Jonathan’ x ‘Aport Alexander’) x ‘Grieve Rouge’, reģistrēta 1990. gadā. Latvijā kopš 1994. gada.

Audzējot uz maza auguma potcelmiem, perspektīva komercdārziem un bioloģiskiem dārziem Kurzemē un Zemgalē.
🍁Rudens – agra ziemas ābele, vācami septembra beigās, glabājas līdz janvāra beigām.
🍎Augļi ļoti izskatīgi, lieli, ieapaļi koniski, ar košu, saplūstošu sarkanu svītrojumu. Tie ļoti izlīdzināti, praktiski visi augļi ietilpst vienā kalibrā. Mīkstums vidēji blīvs, sulīgs, salds ar nelielu skābumu, ar patīkamu aromātu. Garša laba vai ļoti laba. Augļi kokā noturīgi, transportā izturīgi.
Koks ražo ātri, labi un ik gadus. Augums atkarīgs no izmantotā potcelma. Koki uz ‘Antonovkas’ sēklaudžiem aug spēcīgi un ar laiku sasniedz lielu augumu, bet uz augumu samazinošiem potcelmiem tie ir vidēja vai mazāka auguma, ļoti ražīgi un ar viegli veidojamu vainagu.
Slimībizturība augsta, šķirne arī ļoti sausumizturīga. Ziemcietība laba, iztur salu līdz -30 grādiem pēc Celsija.