Papildus 20 milj. EUR mazajiem lauku uzņēmējiem

Papildus 20 milj. EUR mazajiem lauku uzņēmējiem

27. janvāris, 2022

Dalies

Valdība otrdien, 25. janvārī, apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par lauksaimniecības, lauku un zivsaimniecības saimnieciskās darbības veicēju aizdevumu programmu, lai ar 20 miljoniem eiro no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) papildinātu aizdevumu programmu maziem lauku uzņēmējiem. Aizdevumu programmā līdz šim pieejamais finansējums ir 13,8 miljoni eiro.

Ar grozījumiem ir paplašināts atbalsta pretendentu loks, ļaujot aizdevumus saņemt tādiem atbalsta pretendentiem, kuru saimnieciskās darbības apgrozījums nepārsniedz 150 tūkstošus eiro noslēgtajā gadā (iepriekš – 100 tūkstoši eiro), jo pašreizējā ekonomiskajā situācijā atbalsts nepieciešams uzņēmējdarbības pārstrukturizācijai.

Grozījumi noteic, ka Lauku atbalsta programmas (LAP) apakšpasākumi “Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās”, “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē” un “Atbalsts ieguldījumiem ar lauksaimniecību nesaistītu darbību radīšanā un attīstīšanā” būs īstenojami kā finanšu instrumenti. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu efektīvu lauku attīstības pasākumu ieviešanu, palīdzētu risināt izveidojušās tirgus nepilnības un finanšu resursu nepieejamību.

“Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 24. jūlija noteikumos Nr. 446 “Noteikumi par lauksaimniecības, lauku un zivsaimniecības saimnieciskās darbības veicēju aizdevumu programmu”” stāsies spēkā pēc publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Avots: ZM