Par 5%PVN saglabāšanu Latvijai raksturīgiem augļiem un ogām

Par 5%PVN saglabāšanu Latvijai raksturīgiem augļiem un ogām

19. oktobris, 2023

Dalies

Kā jau zināms, valdība ar nākamā gada 1. janvāri plāno atcelt samazināto PVN Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem. Tas nozīmē, ka cenas augs vismaz par 16%. Tas ietekmēs visus – gan audzētājus, gan patērētājus.

Šobrīd pārsteidz masu mediju salīdzinošais klusums šajā jautājumā. Ja arī šis jautājums tiek aizskarts, tam ātri pārslīd pāri tā it kā tās būtu nenozīmīgas izmaiņas. Pāris dienas atpakaļ katrs ziņu portāls “šūmējās” par dāvanu deklarēšanu, bet par PVN paaugstināšanu noteiktai produktu grupai, ir relatīvs klusums.

LAA kopā ar LOSP, Latvijas Dārznieku, Zemnieku saeimu u.c. biedrībām samazinātā PVN atcelšanas jautājumu cenšas risināt jau vairāku nedēļu garumā. Vedam pārrunas gan ar partijām, Saeimas komisijām, ministriju pārstāvjiem un ZM ministru. Pagaidām nav īpaši cerīgi. Tomēr viens nav karotājs, nepieciešama sabiedrības iesaiste, jo lielāka un jaudīgāka, jo labāk.

Tāpēc meklējam papildus veidus, lai rastu ceļu pie dzirdīgām ausīm. Aicinu publiski (Facebook, Twitter u.c.) šo jautājumu cilāt, neļaut tam noslīgt. Tāpat aicinu visus parakstīties portālā Mana balss par samazinātā PVN atstāšanu (https://manabalss.lv/par-esosas-pvn-likmes-saglabasanu-partikai/show ). Padalamies ar šo saiti ar radiem, draugiem, kaimiņiem. Katra balss ir svarīga, jo lai nav tā, ka mūsu slinkums parakstīt šo iniciatīvu, no valdības puses tiek traktēts kā tautas piekrišana PVN celšanai.

Tāpat turpinām taisīt Facebook video rullīšu par PVN celšanu!

Piemēri