Dobeles Ābolu svētki 7. un 8. oktobrī

Dobeles Ābolu svētki 7. un 8. oktobrī

26. septembris, 2023

Dalies

no Dārzkopības institūta

Līdz Dobeles Ābolu svētkiem vēl nepilnas divas nedēļas, taču jau šobrīd aicinām rezervēt nedēļas nogali no 7. un 8. oktobrim, lai apmeklētu tradicionālos rudens ražas svētkus Dobelē!

🍎Ābolu svētku laikā, kas tradicionāli norisināsies oktobra pirmajā sestdienā – 7. oktobrī, Dārzkopības institūtā, Dobelē. Dārzkopības institūta dārzā no pulksten 10.00 līdz 15.00 norisināsies visdažādākās aktivitātes: radošas, izzinošas, sportiskas, kā arī ābolu nots būs jūtama garšās, noskaņās, uzdevumos un dziesmās.

🍏Pulksten 11.00 – augstākā augļkopības nozares apbalvojuma – “Ābolu ordeņa” pasniegšana. Ķiršu mājā notiks atklātais šaha turnīrs, bet jau pēc pusstundas – pulksten 11.30 norisināsies kūku konkurss “Ābolu karaliene”, savukārt, pulksten 12 – uzstāsies Dobeles novada Kultūras pārvaldes Penkules Tautas nama kapela “LUSTE” kopā ar tautas deju kolektīvu. Tāpat pulksten 12.30 interesentiem būs iespēja doties radoši izglītojošā pastaigā “Ar otu dabā”, kuras mērķis ir izglītot pasākuma dalībniekus par dabu un tajā notiekošajiem procesiem.

🍎Visa pasākuma laikā norisināsies mājražotāju un amatnieku tirdziņš.

🍐Visu dienu notiks arī minētā ābolu un bumbieru degustācija un konsultācijas, darbosies Garšu skvērs un rudens foto stūrītis, varēs piedalīties orientēšanās aktivitātē visai ģimenei “Iepazīsti ābolu caur spēli”, kā arī Dobeles Tūrisma informācijas centra viktorīnā.

🍏Savukārt Pētera Upīša dārzkopības muzejā varēs apskatīt gan pamatekspozīciju, gan izstādi “Magones”, kas veidota sadarbībā ar muzeju “Rīgas Jūgendstila centrs”.

🍎8. oktobrī norisināsies pārgājiens “Ciemos pie Dobeles novada uzņēmēja”, ko organizē Dobeles novada sporta pārvalde.

#Ābolusvētki#DobelesĀbolusvētki#āboli#dobelesāboli

Dobeles novada Kultūras pārvaldeDobele DaraVisit Dobele