ATLAS

ATLAS

7. maijs, 2021

Dalies

Lauksaimniecība un jaunākās tehnoloģijas augļkopībā

Augļkopju Asociācija ir kļuvusi par vienu no partneriem ES valstu kopprojektā “Savietojamības un datu analīzes sistēma lauksaimniecībā” (angliski Agricultural Interoperability and Analysis System), saīsināti ATLAS .

Projekta mērķi ir izveidot standartizētu, uz tehnoloģijām balstītu lauksaimniecības modeli, kas palīdzetu saimniekot pēc iespējas efektīvāk apstākļos, kad globālās sasilšanas dēļ arvien vairāķ akcents tiek likts uz “zaļo” lauksaimniecību.

Projekta ietvaros paredzēts izveidot publisku platformu, kas palīdzētu lauksaimniekiem gan optimizēt saimniecības izmaksas, gan saimniekot pēc iespējas zaļi – ķīmiskos līdzekļus lietot pēc iespējas ekonomiski un tikai tur, kur nepieciešams, pielāgot saimniekošanu globālās sasilšanas izaicinājumiem, kā arī iegūt daudz citu priekšrocību no tehnoloģijās balstītas saimniekošanas.

Projekta darbības rezultātā Latvijā jau šobrīd ir izveidots demonstrējumu saimniecību tīkls kurās uzstādīti dažādi meteoroloģisko un vides datu sensori. Šī ir laba iespēja iepazīties ar dažadu tehnoloģiju izmantošanu saimniecībā gan tiem, kas vēl plāno savas saimniecības optimizāciju, gan tiem kuri to jau ir uzsākuši. Šajā vietnē var iepazīties gan ar projekta mērķiem gan jaunumiem.

ATLAS  demonstrāciju saimniecību apraksti

ATLAS oficiālā tīmekļa vietne (angļu val.)

ATLAS Jaunumi, aktualitātes un saistīti raksti

ATLAS  projekta partneru saraksts

 
 
 
This project has received funding from the
European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under grant agreement No 857125